Svadba v exteriéri

Svadobné obrady a hostiny sú nezabudnuteľnými udalosťami, ktoré sa konajú v rôznych prostrediach a na rôznych miestach. Niektorí si zvolia klasický kostol alebo sálu, zatiaľ čo iní sa rozhodnú pre svadbu v exteriéri. Svadba v exteriéri môže byť krásnym a romantickým zážitkom, ktorý poskytuje nekonečné možnosti pre tvorbu nádherného okolia. V tomto článku sa pozrieme na niektoré tipy a trendy pre svadbu v exteriéri.

Zvoľte si miesto

Ak chcete usporiadať svadbu v exteriéri, musíte zvoliť vhodné miesto. Môžete si vybrať záhradu, park, pláž, hotel pri jazere, horské údolie alebo dokonca vinicu. Pri výbere miesta treba vziať do úvahy počasie a dostupnosť.

Zabezpečte potrebné povolenia

V niektorých oblastiach môže byť potrebné získať povolenia pre usporiadanie svadby v exteriéri. Skontrolujte s miestnymi úradmi, či je potrebné získať povolenia a ktoré z nich budete potrebovať.

Zvoľte vhodné doplnky

Svadba v exteriéri môže byť obohatená o rôzne doplnky, ako sú napríklad lampióny, sviečky, kvety, alebo aj vonné tyčinky. Výber vhodných doplnkov pomôže vytvoriť atmosféru, ktorá bude vyhovovať vám a vašim hosťom.

Zabezpečte pohodlie pre hostí

Pri usporiadaní svadby v exteriéri musíte myslieť aj na pohodlie vašich hostí. Zabezpečte dostatočné množstvo stoličiek, stolov a slnečníkov pre prípadné počasie. Môžete si tiež prenajať podlahové krytiny alebo dokonca vytvoriť tanečné plochy. Veľmi obľúbené sú záhradné stany, ktoré dokážu poskytnúť pohodlie a zároveň otvorený priestor. Najnovšie sa tešia veľkej obľube veľké priestory pri chatách, či samotách, ktoré nemusia byť nevyhnutne spojené s luxusným vybavením, ale ležia v lone prírody a poskytnú snúbencom aj svadobným hosťom dych berúcu panorámu okolia. Takouto obľúbenou možnosťou sú často prerobené stodoly, ktoré našli svoj nový účel.

Zvoľte vhodný čas

Pri plánovaní svadby v exteriéri je veľmi dôležité zvážiť čas. Ak chcete mať svadbu v lete, môže byť príliš horúco, zatiaľ čo v zime môže byť príliš chladno. Najvhodnejším časom pre svadbu v exteriéri je na Slovensku neskorá jar, alebo koniec leta keď je počasie miernejšie a stabilnejšie.

Vytvorte si plán B

Pri usporiadaní svadby v exteriéri je veľmi dôležité mať plán B pre prípad zlého počasia. Túto alternatívu treba mať stále na pamäti a naplno sa venovať príprave na pekné aj nepriaznivé počasie.

Východ Slovenska ponúka množstvo lokalít, ktoré sú vhodné na svadbu v exteriéri. My vo fotobúdke PartyFotoSK Vám radi tieto miesta prezradíme a povieme Vám o nich viac. V prípade otázok nás kontaktujte mailom, alebo telefonicky.